Селта ще трепери до последно (видео)

Отборът на Селта ще трепери до последния кръг за оцеляването си в Ла Лига, след като допусна домакинска загуба с 2:3 от Леванте в двубой от 37-ия кръг. Така тимът от Виго остана точно над чертата на изпадащите с 36 точки, като само една го дели от Леганес.

В последния кръг Селта гостува на изпадналия Еспаньол, докато Леганес е домакин на вече станалият шампион Реал Мадрид. Двубоят във Виго беше изключително напрегнат, като и двата тима завършиха с по 10 души. Първо Мирамон от гостите получи червен картонв 59-ата минута, а в добавеното време и Нолито от Селта беше изгонен с втори жълт картон.

Иначе Леванте дръпна бързо в резултата с два гола на Енис Барди (11, 28), а гол в 14-ата минута беше отменен след преглед с ВАР заради засада. Селта се върна в мача до края на полувремето, като с попадения на Санти Мина (36) и Яго Аспас (45) успя да изравни. В началото на втората част Борха Майорал отново даде аванс на Леванте, а резултатът се запази до края.