Леганес прави и невъзможното, за да се спаси, но шансовете са малки (видео)

Леганес се наложи с 2:0 като гост на Атлетик Билбао и е само на точка зад Селта кръг преди края на сезона в Ла Лига, но въпреки това надеждите на "краставичарите" да се спасят са съвсем крехки. Те не само трябва да победят шампиона Реал Мадрид на "Бутарке", но и да разчитат Селта да се провали при визитата си на вече изпадналия Еспаньол.

Преди първия съдийски сигнал на "Сан Мамес" бяха почетени ветераните Микел Сан Хосе и Бенят Ечебария, които ще напуснат Атлетик след края на сезона. На двамата бяха подарени специални плакети, а при излизането си на терена получиха шпалир от своите съотборници и бяха придружени от децата си.

Мачът започна по-добре за гостите и още в началото хаиер Ерасо можеше да накаже бившия си отбор, но ударът му излезе в аут. В 22-ата минута дълъг извеждащ пас към Брайън Хил принуди стража на баските Унай Симоне да напусне наказателното си поле, за да го пресрещне. Пръв до топката стигна Хил, а Ерасо го фаулира и получи директен червен картон.
До почивката Леганес имаше териториално надмощие, но не и чисти положения пред вратата на резервата Ойхан Сансет. В 59-ата минута Брайън Хил стреля от движение, но покрай гредата.
Наставникът на гостите Хавиер Агире видя, че отборът му се нуждае от свежест в атака и пусна от пейката Мигел Гереро, а в средата на терена се появи Роке Меса. Натискът на Леганес даде резултат в 81-ата минута. Тогава резервата Гереро нахлу в наказателното поле и технично копна топката над вратаря. Положението беше прегледано с ВАР заради съмнения за засада, но голът бе зачетен. Дълбоко в добавеното време Роджър Асале, който подаде за попадението на Гереро, вкара на празна врата за крайното 2:0.
Атлетик Билбао е на 10-о място и няма шанс да се класира за Лига Европа през първенството, но е на финал за Купата на краля срещу Реал Сосиедад.