Ейбар подчини Валядолид

Отборът на Ейбар спечели с 3:1 у дома срещу Валядолид в първа среща от предпоследния кръг в Ла Лига. Срещата беше изтеглена, тъй като и двата тима са извън борбата за оцеляване и разпределението на евроместата.

В 11-ата минута гостите от “Хосе Сорийя” създадоха опасно положение след изпълнение на корнер. Топката премина опасно в малкото наказателно поле без никой да я засече. Десет минути по-късно баските реализираха след корнер - Педро Леон центрира и Педро Бигас зрелищо заби топката с глава - 1:0. В 27-ата Феде Сан Еметерио върна топката назад към вратаря. Той го направи в посока на вратата, въпреки че стражът Хосе Антонио Каро беше встрани от нея. Каро се подхлъзна и Такаши Инуи тръгна сам към вратата, за да вкара лесен гол за 2:0. В 38-ата “синьо-червените” удариха и греда чрез Педро Леон.
В 71-ата Сержи Гуардиола изпусна дузпа за гостите, но топката попадна у него и той я добави в мрежата. В 90-ата съдията даде и дузпа за домакините след несръчен опит за игра с топката. Пабло де Блазис вкара за крайното 3:1.