Фиорентина засили Лече към Серия Б

Фиорентина открадна точка от Верона в 96-ата минута (видео)

Отборът на Фиорентина победи Лече с 3:1 като гост на стадион "Виа дел Маре" в двубой от 33-ия кръг на Серия А и утежни ситуацията на домакините, които са застрашени от изпадане. От своя страна "виолетовите" си поеха глътка въздух и в момента заемат 13-ата позиция с актив от 39 точки, докато Лече е в опасната зона - 18-и с 29, но на само 1 от спасителния бряг.

Резултатът за Фиорентина откри Федерико Киеза още в шестата минута, след като получи топката от Патрик Кутроне в наказателното поле и успя да прехвърли технично стража на Лече. В 11-ата минута гостите можеха да увеличат аванса си, след като получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят на Лече Габриел отрази удара на Ерик Пулгар. Все пак Фиорентина стигна до нов гол чрез Рашид Гезал, който се разписа директно от фаул в 38-ата минута.

Две минути по-късно всички надежди на Лече угаснаха, след като Кутроне беше изведен с далечно подаване дълбоко в наказателното поле на Лече, овладя  топката, напредна и прониза вратата на домакините. През втората част темпото спадна и Лече в крайна сметка успя да вкара почетно, като това стори влезлият като резерва Евгений Шахов в 88-ата минута.