Марица не успя да защити титлата при старшата

Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) не успяха да защитят титлата си от миналия сезон. Момичетата на Диян Боюклиев загубиха финала при старшата срещу Казанлък Волей (Казанлък) с 0:3 (25:27, 20:25, 18:25). Срещата се игра в столичната зала “Христо Ботев” без публика.

Двубоят започна лошо за маричанки и Казанлък Волей поведе с 8:3. Марица намали изоставането си на само точка при 12:11. При 17:16 момичетата на Диян Боюклиев излязоха напред в резултата. Пловдивчанки направиха солиден аванс от пет поредни точки и поведоха с 21:16. Жълто-сините стигнаха до четири поредни геймбола при 24:20, но след серия от четири поредни точки Казанлък изравни – 24:24 и взе гейма след 27:25. Това беше първият загубен гейм от страна на Марица.

Маричанки стартираха убедително втората част и поведоха с 4:0, запазиха аванса си и при 12:8, но Казанлък Волей успя да изравни при 16:16. След това Розите направиха разлика и взеха и втория гейм след 25:20.

Третата част Казанлък поведе с 8:5. Стигна се до 12:7 за Розите. Двубоят завърши след 25:18 за тима от Казанлък.

Александра Миланова стана най-резултатна за Марица с 18 точки, а Стелияна Чакърова добави 8. За победителките Мария Кривошиева и Кристина Йорданова станаха най-резултатни с по 10 точки.

В мача за третото място Славия (София) спечели бронза след победа над Ахил (София) с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:20).

Снимка: volleymaritza.bg