Арсенал (Тула) би и задмина Урал, Костадинов не игра (видео)

Българският национал Георги Костадинов пропусна гостуването на Арсенал (Тула) в Екатеринбург на местния Урал. Родният халф беше наказан за натрупани картони, но и без него отборът му се наложи с 3:1 и постигна втора поредна победа в РПЛ. Точни за "артилеристите" бяха Даниил Хлусевич, Владислав Пантелеев и Сергей Ткачов, а за Урал се разписа Ерик Бикфалви.

Успехът позволи на Арсенал да измести бившия тим на Николай Димитров от седмото място в класирането. Отборът от Тула има 37 точки, колкото и шестият Уфа. Урал дели осмата позиция с Динамо (Москва), но столичани са с два мача по-малко.
В 13-ата минута Пантелеев центрира от корнер към близката греда, където Хлусевич отклони топката и с помощта на напречната греда тя се озова зад голлинията.

Домакините възстановиха равенството малко преди почивката благодарение на звездата си Бикфалви. Румънецът вкара един от най-красивите голове през сезона. Той засече със задна ножица центриране на Денис Кулаков и не остави шансове на Михаил Левашов.

В 74-ата минута Пантелеев потърси изненадата и завари неподготвен стража на Урал Ярослав Годзюр, който закъсня с намесата си и гостите отново поведоха. В последните секунди на мача Ткачов направи двойно подаване с друга резерва - Валерий Громко, и за трети път прати топката в мрежата на "оранжевите".
В последния кръг Арсенал ще гостува на Уфа, а Урал ще посрещне Локомотив (Москва).