Нова голова фиеста прати Аталанта на второ място в Серия А (видео)

Отборът на Аталанта излезе втори в Серия А, след като разгроми Бреша у дома с 6:2 в локалното дерби от 33-ия кръг. "Бергамаските", които продължават участието си и в Шампионската лига, събраха 70 точки и водят с 2 пред Интер и Лацио, които са с мач по-малко. Това беше шести мач през сезона, в който тимът от Бергамо отбелязва пет и повече гола.

В герой за Аталанта се превърна Марио Пашалич, който отбеляза хеттрик за успеха. Двубоят стартира отлично за Аталанта. Още във втоата минута Руслан Малиновски изведе Марио Пашалич на добра позиция и в наказателното поле и хърватинът откри. Резултатът се запаи до 8-ата минута, когато Бреша изравни. Груба грешка в защитата на Аталанта бе наказана от Ернесто Торегроса. Домакините тръгнаха напред и в крайна сметка отново поведоха в 25-ата минута, когато  Робин Госенс подаде към Мартен де Роон и той не сбърка.
Три минути по-късно Аталанта отбеляза трето попадение. Този път автор на гола стана Руслан Малиновски. До края на първото полувреме и Дуван Сапата се записа сред голмайсторите с гол с глава в 30-ата минута. В 55-ата минута Аталанта реализира и пети гол в мрежата на гостите. Руслан Малиновски центрира към Марио Пашалич, който овладя в наказателното поле и с удар в левия ъгъл направи резултата 5:1.
В 58-ата Пашалич оформи своя хеттрик след асистенция на Ебрима Коли. Последният гол в мача беше за Бреша, като негов автор стана Николас Спалек в 83-ата.
До края на сезона на Аталанта предстоят гостувания на Верона, Милан и Парма и домакинства на Болоня и Интер.