Икономична победа утвърди Челси в топ 4 на Премиър лийг (видео)

Отборът на Челси победи с 1:0 с Норич в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг и се утвърди в топ 4 в класирането. Победното попадение за лондончани отбеляза Оливие Жиру с глава в края на първото полувреме. С успеха Челси събра 63 точки и върви трети във временното класиране, докато Норич остана последен с 21. До края на сезона Челси има гостуване на шампиона Ливърпул на 22 юли и в последния кръг пет дни по-късно приема Уулвърхамптън.

Футболистите на Челси започнаха двубоя с настроение, като търсеха пета поредна домакинска победа, което не се беше случвало от 2017 година, когато записаха седем последователни домакински успеха под ръководството на мениджъра Антонио Конте.

Още в третата минута Сезар Аспиликуета имаше добра възможност. Последваха шансове за Жиру, Вилиан и Пулишич, но до гол не се стигна.

В 36-ата минута лондончани бяха близо до откриване на резултата след удар на Пулишич. Той получи топката на границата на наказателното поле, овладя я, обърна се и стреля, като стражът на гостите Тим Крул успя да играе с нея, но тя срещна напречната греда.
Така се стигна до откриването на резултата в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич центрира отдясно на наказателното поле и Оливие Жиру с глава успя да преодолее Крул за 1:0.
През втората част Норич започна по-амбицирано, но не успя да затрудни съществено домакините. От своя страна съставът на Челси търсеше втори гол, който да внесе спокойствие. Към 64-ата минута гостите бяха вдигнали с цели 10 процента притежанието на топката в сравнение с първата част - 38 срещу 28 процента.
В 76-ата минута отново стражът на Норич Тим Крул се оказа последната преграда пред ново попадение за Челси, след като успя с лявата ръка да отрази удар с глава на Аспиликуета.
До края на мача Челси отново пропусна да увеличи аванса си, като пропуски пред вратата на Крул направиха Пулишич, Жиру, който беше заменен, и Вилиан, но резултатът се запази.