Хетафе загуби преднината си в битката за Лига Европа (видео)

Хетафе записа четвърти пореден двубой без победа в Ла Лига, след като завърши 0:0 с Алавес на "Мендисороса" в двубой от 36-ия кръг. По същото време Реал Сосиедад победи Виляреал и се изравни по точки със "сините". Двата отбора делят шесто-седмо място с актив от 54 точки, но Хетафе има предимство е директните мачове, в които победи два пъти Сосиедад.

Двата отбора се вкопчиха в доста сериозна битка, но високият залог се оказа пречка за интересните моменти през първата част. Все пак гостите очаквано бяха малко по-активни в атака. Най-добрата възможност пред тях се откри в самия край на полувремето, когато Марк Кукурея нанесе добър изстрел, който остана извън обсега на Роберто, но за късмет на стража на домакините топката среща гредата.
Ситуацията не се промени особено през втората част. Три минути преди края гостите си помислиха, че са стигнали до така ценната победа, след като Уго Дуро прати топката във вратата на Роберто, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на Мата.
Два кръга преди края Алавес остава на четири точки над опасната зона. Хетафе продължава битката за шестото място, като за "сините" предстоят мачове с Атлетико Мадрид и Леванте. Програмата на Реал Сосиедад е още по-тежка - домакинство на Севиля и гостуване на Атлетико.