Гол в 96-ата минута остави Манчестър Юнайтед извън топ 4 (видео)

Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като допусна късен изравнителен гол и завърши 2:2 със Саутхамптън на "Олд Трафорд". "Светците" поведоха с гол на Стюарт Армстронг (12'), но Маркъс Рашфорд (20') и Антони Марсиал (23') направиха пълен обрат за по-малко от три минути. В 96-ата минута Майкъл Обафеми реализира изравнителното попадение, което остави "червените дяволи" на пета позиция с еднакъв брой точки с Лестър и една по-малко от Челси.

Иначе чудесната серия на тима на Оле Гунар Солскяер без загуба продължава. Отборът няма поражение вече в 18 поредни срещи.
За първи път от януари/февруари 1993 година Манчестър Юнайтед излезе с непроменен стартов състав в пети пореден двубой в Премиър лийг. Пол Погба и Бруно Фернандеш отново ръководеха играта в халфовата линия, а Маркъс Рашфорд, Атнони Марсиал и Мейсън Грийнууд оформиха скоростното нападателно трио на домакините.
В състава на Саутхамптън също нямаше никакви промени и Ралф Хазенхютъл заложи на еднаква единайсеторка за трети пореден път.
Двата отбора изиграха много интригуващо и динамично първо полувреме. Саутхамптън започна доста добре на "Олд Трафорд", като "светците" създаваха проблеми на Юнайтед с високата си преса. В десетата минута домакините можеха да поведат, когато Марсиал излезе очи в очи с Маккарти, но не успя да го преодолее. Минута след това пресата на Саутхамптън даде резултат. Дани Ингс притисна Погба, който загуби топката пред наказателното поле на "червените дяволи". Нападението продължи наляво към Редмънд, който центрира добре към Армстронг. Последният преодоля Де Хеа с второто си докосване.

Манчестър Юнайтед обаче отговори много бързо. В 16-ата минута гол на Рашфорд правилно бе отменен заради засада, но четири минути след това английският национал изравни. Пол Погба се реваншира отчасти за грешката си, след като намери Марсиал, който много добре задържа, след което асистира на Рашфорд, който стреля остро в далечния ъгъл - 1:1.

По-малко от три минути след това обратът бе факт. Атаката отново мина през Погба, който продължи към своя партньор в халфовата линия Бруно Фернандеш. Португалецът видя Марсиал отляво. Французинът се справи лесно с Уокър-Питърс и простреля Маккарти до близката греда.
В самия край на първата част Ромеу влезе доста опасно в краката на Грийнууд. Халфът на Саутхамптън обаче се отърва без никакъв картон в тази ситуация.
В началото на второто полувреме гостите имаха претенции за дузпа. Удар на Ингс бе блокиран от Магуайър в наказателното поле, но след това Армстронг се пласира пред тялото на централния бранител и падна, след като бе побутнат в гръб. Реферът даде знак, че играта трябва да продължи.
В 55-ата минута Рашфорд отправи много хубав удар от около 25 метра, след който топката профуча в близост до дясната греда на вратата на Маккарти.
Саутхамптън отговори с прострелно центрирана на Уорд-Праус отдясно, но Дани Ингс и Че Адамс не успяха да засекат.

Солскяер реши да замени Погба с Фред, а Шейн Лонг влезе е игра за "светците" на мястото на Адамс.

В 69-ата минута Рашфорд проби на скорост, размени подавания с Марсиал, но в последния момент не успя да прати топката във вратата, защото Бертранд се намеси и блокира изстрела му.
Люк Шоу получи контузия при опита си за едно центриране отляво и 1/4-час преди края бе заменен от Брендън Уилямс.
В последните минути Саутхамптън наложи натиск, а Юнайтед се затвори. В 86-ата Давид Де Хеа се отличи в много важна намеса, след като спаси силен удар на Редмънд, който проби добре отляво.
Юнайтед завърши двубоя с човек по-малко, след като  и Брендън Уилямс получи тежка контузия след болезнен сблъсък с Уокър-Питърс. Солскяер обаче бе направил всичките си смени.
Саутхамптън се възползва максимално от това и в шестата минута на добавеното време стигна до изравнителен гол. Уорд-Праус центрира от корнер, Беднарек продължи с глава на близката греда, след което Майкъл Обафеми засече отблизо за крайното 2:2.