Септември (Сф) отнесе ЦСКА-София и се класира за финала в турнира за Купата на БФС

Юношите на Лудогорец на крачка от Младежката Шампионска лига

Септември (Сф) се класира за финала за Купата на БФС при юношите (старша възраст), след като в реванша отнесе ЦСКА-София с 3:0 като гост.

Септември изоставаше с 1:2 в първата среща, тъй като падна у дома. Но на реванша с три безответни гола, всичките преди почивката, реши изхода на срещата. В герой за септемврийци се превърнаха Калоян Симеонов, Мартин Тодоров и Симеон Александров. Септември ще се изправи срещу Лудогорец във финала за Купата, която дава право на шампиона да играе в Младежката ШЛ за сезон 2020/2021.

Срещата не блестеше с високо темпо, но предложи малко по-добро качество на футбола в сравнение с първия мач. Гостите от Септември нанесоха своя удар в средата на първата част, след като Мартин Тодоров проби и подаде на Калоян Симеонов, който наказа бившите си съотборници.

В края на първата част Тодоров вкара с глава след центриране от фаул на Васил Бакалов, а минути по-късно и Симеон Александров вкара третото попадение.

След почивката домакините тотално рухнаха и за целия мач имаха едва една възможност и то в края на мача, но вратарят Александър Михайлов се намеси и пресече подаването.
В другата полуфинална двойка Лудогорец завърши 0:0 като гост на Локомотив (Пловдив), след като в първата среща го победи с 4:0.