Три бързи гола след почивката и Интер стъпи на второто място (видео)

Интер изигра силно второ полувреме и победи Торино с 3:1 в мача от 32-ия кръг в Серия "А". Комична грешка на Самир Ханданович подари възможност на Андреа Белоти да открие резултата в 17-ата минута и звездата на "биковете" не я пропусна. След почивката обаче с голове на Ашли Йънг, Диего Годин и Лаутаро Мартинес "нерадзурите" стигнаха до трите точки.

Така Интер се изкачи на второто място в класирането, изпреварвайки Лацио и Аталанта. Отборът на Антонио Конте обаче отдавна компрометира шансовете си да остане до последно в битката за титлата.

Торино все още не може да е спокоен за оставането си в елита. Тимът е само на 5 точки над опасната зона, но има по-лесна програма от конкурентите си.
В предишните си два мача Интер загуби от Болоня и направи 2:2 с Верона, но формата на днешния съперник не беше по-добра. "Биковете" допуснаха три последователни загуби, преди в миналия кръг да надвият аутсайдера Бреша.
Антонио Конте изненадващо остави на пейката Кристиан Ериксен и Милан Шкриняр, а Ромелу Лукаку изобщо не беше в групата за двубоя заради контузия. От първата минута започнаха Годин и Борха Валеро, Алексис Санчес партнираше на Лаутаро Мартинес в атака, а по двата фланга се разчиташе на Ашли Йънг и Данило Д'Амброзио.
Торино беше без наказания Симоне Дзадза и на голмайстора Андреа Белоти помагаше Симоне Верди. Старши треньорът на гостите Морено Лонго също използва схема с трима защитници в лицето на Глейсон, Армандо Ицо и Никола Н'Кулу.
По-рано през сезона Интер с лекота срази Торино с 3:0 като гост. Тогава точни бяха Лаутаро Мартинес, Стефан де Фрай и Лукаку. Днес мачът започна зле за "нерадзурите", но след почивката те взеха своето.
Марсело Брозович създаде първото интересно положение в мача, но силният му изстрел беше отразен от Салваторе Сиригу. Малко ко-късно Годин прати топката в аут от изгодна позиция.
В 17-ата минута Ханданович направи рядко срещана грешка за вратар от неговата класа. Словенецът улови топката след центриране от корнер, но я изпусна в краката на Белоти, който това и чакаше, за да вкара 14-ия си гол през сезона.
До почивката Интер почти не застраши Сиригу. Атаките на домакините бяха еднообразни и лишени от скорост, а стражът на Торино трябваше да се намесва само веднъж, когато парира шут на Лаутаро Мартинес. Пред другата врата шанс за гол имаше Кристиан Ансалди, но Ханданович отчасти се реваншира за грешката си с важна намеса.
Интер възстанови равенството в 48-ата минута. Лаутаро Мартинес върна топката с глава към Ашли Йънг, който беше оставен непокрит и разстреля Сиригу за 1:1. Само три минути по-късно при идентична ситуация защитата на Торино отново се провали. Този път нисичкият Алексис Санчес подаде на Годин и уругваецът вкара своя първи гол за "нерадзурите" в Серия "А".
Двете сходни попадения във вратата на гостите илюстрираха защо Торино има третата най-слаба отбрана в първенството. В 61-ата минута интригата приключи, след като и Лаутаро се записа сред голмайсторите. Това стана с голяма доза късмет, защото ударът на аржентиенца рикошира в крака на противников футболист и стана неспасяем за Сиригу.
В 65-ата минута Белоти уцели гредата, след което Торо окончателно се предаде. Сиригу попречи на Алексис Санчес да вкара четвърти гол за Интер, а резервата Антонио Кандрева шутира в аут от удобна позиция.
В края на двубоя Винченцо Милико от гостите направи хубав пробив, но ударът му беше неточен, а Роберто Галярдини не успя да преодолее Сиригу с мощен изстрел в десния ъгъл на вратата.