Ради Димитров и Сепси не пощадиха аутсайдера в Румъния

Българският защитник Радослав Димитров игра цял мач за Сепси при победата с 2:0 над Чиндия (Търговище) в среща от плейофите във втората осмица на румънското първенство. Гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Йосип Иванчич в 34-ата минута и след това нямаха много шансове.

Резултата откри Горан Каранович с добавка отблизо в края на полувремето, а през втората част се разписа и Павол Сафранко.

Сепси е на 9-о място в общото класиране, само на точка зад осмия Волунтари. Чиндия пък е на дъното на таблицата, но все още има шансове да се спаси от изпадане.
Шампионът ЧФР Клуж не срещна проблеми с Газ Метан и се наложи с 2:0. Попаденията бяха дело на Чиприан Деак от дузпа в 39-ата минута и Дамян Джокович в 49-ата след асистенция на Деак.

В края Кевин Боли остави ЧФР Клуж с човек по-малко, след като получи директен червен картон, но мачът вече беше решен.

По този начин ЧФР Клуж отново се доближи само на точка зад лидера Университатя (Крайова). В следващия кръг шампионите гостуват на ФКСБ, а в последния се изправят в пряк двубой с Университатя.