Гол в края донесе успех на Дунав над Царско село (видео)

Oтборът на Дунав (Русе) постигна труден успех с 1:0 над Царско село в последен двубой за двата тима преди решителните баражи за оставане в efbet Лига. В герой за домакините се превърна резервата Григор Долапчиев, който заби единственото попадение в сблъсъка.

Първата интересна ситуация на стадиона в Русе дойде в 9-ата минута Aлбер Силвиев отправи и първия изстрел в срещата. Халфът на домакините опита късмета си с удар от дистанция, но опитът му мина далеч от целта.
В 17-ата минута Свилен Щерев овладя избита от защитник на Царско село топка, след което я изстреля от воле, но шутът му отново не беше близо до вратата на Михаил Иванов. Три минути по-късно Стефан Христов опита шут, но той се отби в тялото на Реян Даскалов.
В 23-ата минута "драконите" бяха близо до първия гол в срещата. След неразбирателство между защитата на гостите и стража на тима топката попадна в краката на Свилен Щерев, който майсторски стреля от дистанция, но топката се отби в горната греда.
Малко по-късно Петко Цанков засече с глава центриране от фаул, но кълбото попадна право в ръцете на Михаил Иванов. Пет минути преди края на първата част Диян Димов отправи истинска бомба от близо 25 метра, но Иванов показа качествата си, избивайки топката в корнер.
В 53-ата минута един от най-добрите за домаките Свилен Щерев за пореден път се опита да застраши вратата на гостите. Атакуващият футболист стреля от пряк свободен удар, но опитът му попадна право в ръцете на Иванов.
В 86-ата минута резервата Юлиян Ненов проби отдясно и центрира в наказателното поле към Григор Долапчиев, който също се появи от резервната скамейка, но централният нападател не успя да засече с глава подаването на юношата на ЦСКА.
Минута преди края на редовното време логичното се случи и Дунав стигна до гол в мрежата на "царете". Фернандо Кавалканте центрира към Долапчиев, който без проблем матира стража на Царско село. Това бе гол №3 за стрелеца на "драконите" в шампионата.
До края на срещата не се случи нищо интересно и двубоят завърши при резултат 1:0. По този начин Дунав ще се изправи срещу третия във Втора Лига Монтана в решителния бараж за оцеляване. Царско село пък ще премери сили със състава на Септември (София).

ДУНАВ - ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Долапчиев (89)