Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Парма лиши Болоня от победата с два гола в добавеното време (видео)

Отборите на Парма и Болоня завършиха наравно 2:2 в двубой от 32-ия кръг на Серия “А”, изигран на “Енио Тардини”. Това е пето реми в последните шест мача между двата отбора, с което “дуковете” прекъснаха серията си от четири поражения.

Гостите си осигуриха комфортен аванс още в първите 16 минути от мача. Данило се разписа с глава след центриране от корнер в 3-ата минута, а в 16-ата Роберто Сориано прати топката в далечния долен ъгъл на противниковата врата с удар от границата на наказателното поле. “Рособлу” чакаха да изтече добавеното време, но преди това да стане, те получиха два гола и така изпуснаха победата. Първо Ясмин Куртич се разписа с глава след изпълнение на корнер, а малко след това резервата Роберто Инглезе донесе точката за своя тим, засичайки центриране на Рикардо Галиоло.

Така Болоня остава на 10-ото място в класирането с 42 точки, а с две по-малко Парма е на 12-ата позиция.