Лече взе нова точка в битката за оцеляване

След като преди няколко дни стигна до изненадваща победа над Лацио, слагайки край на серия от шест поредни загуби, Лече добави нова точка към актива. Тимът на Фабио Ливерани завърши 0:0 при гостуването си на Каляри и е на точка зад 17-ия Дженоа.

Каляри стартира по-силно и създаде няколко положения, но не се възползва от тях. Мощен удар на Сапонара обаче можеше да изведе гостите напред. След неговия удар топката се озова в Бабакар, който удари гредата при добавката от няколко метра.

Домакините загубиха Наинголан в средата на първата част. Белгиецът имаше проблем с контузия още преди мача, но в 30-ата минута се наложи да бъде сменен и на негово място влезе Рагацу. На Лече също се наложи да извърши две принудителни смени преди почивката, като Фалко и Калдерони напуснаха терена.

Сапонара постоянно тормозеше защитата на гостите и в 55-ата минута прати топката в мрежата, но гол нямаше, тъй като той се намираше в положение на засада. Лечи също имаше своите шансове, марак и по-редки. Краньо отрази удар на Бабакар, а Манкосу направи непростим пропуск като прати топката в гредата, въпреки че бе пред голлинията.
Каляри пропусна великолепна възможност, когато Нандес не се възползва от прекрасен шанс и прати топката над вратата. В самия край Краньо направи изключително спасяване, като отклони кълбото в гредата след удар на Фариас от границата на наказателното поле.