Лестър се провали и пътят на Ман Юнайтед към Шампионската лига е открит (видео)

Лестър бе разбит с 1:4 при гостуването си на Борнемут и шансовете му да играе в Шампионската лига през следващия сезон намаляха. Отборът на Брендън Роджърс водеше на почивката след поредния гол на Джейми Варди.

През втората част обаче "черешките" отбелязаха два гола в рамките на минута и обърнаха мача. Станислас от дузпа и Соланке направиха резултата 2:1. Союнджу пък получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. Към края автогол на Джони Еванс и още едно попадение на Соланке доведоха нещата до разгрома.

Лестър до неотдавна заемаше третото място със солидна преднина, но утре може да се окаже пети. След подновяването на първенството тимът записа вече три загуби, три равенства и едва една победа. Ако утре Манчестър Юнайтед победи Саутхамптън, "червените дяволи" ще изпреварят шампиона от 2016 г. и ще стане трети. Надеждите на "лисиците" може да останат в това наказанието на Ман Сити да остане, за да могат да се класират за Шампионската лига дори като пети в класирането.
Победата е изключително ценна за Борнемут, който е на 17-то място, но изостава само на три точки от Уотфорд и Уест Хам.

Борнемут започна мача под голямо напрежение, тъй като отборите, с които се бори за оцеляване, спечелиха мачовете си. Срещата също не се развиваше добре. Домакините подариха първия гол на Лестър след поредица от грешки. Това позволи на лидера при голмайсторите във Висшата лига Варди да се разпише за 23-и път в шампионата през този сезон.

Изглеждаше, че отборът на Брендън Роджърс ще си тръгне с трите точки без особени проблеми. В рамките на две минути всичко се промени. Грешка на Шмайхел даде началото на проблемите на гостите. Вратарят затрудни Ндиди, който повали Калъм Уилсън в наказателното поле. Станислас изравни от отсъдената дузпа.

Секунди по-късно Доминик Соланке отбеляза първия си гол за клуба. Последва сблъсък между Уилсън и Союнду, който доведе до червен картон за турския бранител, който изрита нападателя.

От там нататък Борнемут вече контролираше събитията на терена. Удар на Станислас бе отклонен от Еванс за 3:1 в 83-ата минута и това сложи край на интригата. Соланке пък се разписа за втори път в края, а "черешките" отпразнуваха първа победа от 10 мача.