ЦСКА-София унищожи Берое и влетя в Европа (видео+галерия)

ЦСКА-София извоюва по безапелационен начин квотата си за Лига Европа, след като разгроми Берое с 5:0 в мач от последния, 31-ви кръг на efbet Лига. Резултата откри Евандро (4), а Валентин Антов удвои (24). След почивката на два пъти се разписа Тиаго (70, 77), а Али Соу (81) оформи крайното 5:0.

22 ЦСКА-София - Берое
Преди началото на двубоя домакините поздравиха легендарния Димитър Пенев по случай 75-годишния му юбилей.
ЦСКА-София се нуждаеше само от точка, която да му осигури второто място и директна квота за Лига Европа, но футболистите на Стамен Белчев не заложиха на това, поеха инициативата още с началния съдийски сигнал и не я изпуснаха до последните минути.

Напористата игра на червените даде резултат още в 4-ата минута. Тиаго намери Евандро в наказателното поле, бразилецът овладя, след което вкара в близкия ъгъл на Ганев за 1:0. Само 180 секунди по-късно домакините като по чудо не отбелязаха второ попадение. Малинов пусна към Соу, който отклони с глава на празно пространство в наказателното поле на Берое. Защитник на заралии се размина с топката, но Кери стреля над вратата очи в очи с Ганев.
Логичното се случи в 24-ата минута, когато ЦСКА-София стигна до второ попадение. В тази ситуация двама футболисти в червено излязоха срещу един в зелено от центъра на терена. Тиаго напредна и подаде към Антов, който влезе навътре и от границата на наказателното поле пусна топката покрай излизлия около точката на дузпата Ганев.
В 34-ата минута и Берое застраши противниковата врата за първи път. Това стори Иван Минчев, който стреля добре от фаул над стената, но Бусато демонстрира рефлекс и изби в корнер.

През първия четвърт час на втората част домакините намалиха драстично темпото и поради тази причина заралии изравниха играта. Това се промени в 63-ата минута, когато червените се възползваха от грешка на противниковата отбрана при разиграване на топката, Антов отне и подаде към Соу, който шутира от 20 метра, но в аут.
Две минути по-късно Берое пропусна първото си и единствено чисто голово положение. След центриране от фаул топката бе върната към Макоута, който от метър и половина стреля с глава в аут.

В 70-ата минута отбраната на старозагорци допусна нова груба грешка. Антов дриблира на скорост отляво в половината на гостите и намери Соу. Таранът преодоля със спринт двама защитници и въпреки че си бутна малко дълго топката, Ганев закъсня да излезе, а след това атакува неразчетено Соу и го повали на земята, за което реферът Георги Давидов отсъди дузпа. Тиаго я реализира с шут в горния десен ъгъл за 3:0.

Седем минути по-късно португалецът се разписа още веднъж. Резервата Пинто, за когото това бе последен мач с червената фланелка, изведе брилянтно Енрике, който от своя страна пусна към Тиаго и халфът без проблем вкара на празна врата втория си гол в мача.

Наказателната акция на ЦСКА-София продължи и в 81-ата минута, когато централният защитник Георги Маджаров не успя да изчисти топката и тя бе овладяна от Соу, който останал сам срещу вратаря оформи крайното 5:0.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 5:0