Астън Вила се върна в битката за оцеляване (видео)

Астън Вила стигна до първа победа от януари насам. Бирмингамци победиха Кристъл Палас с 2:0 на "Вила Парк" и запазиха надежди за оцеляване във Висшата лига. И двете попадения в днешния мач бяха дело на Трезеге. Той откри резултата в самия край на първото полувреме, а след това се разписа в 59-ата минута.

След края на срещата се стигна до разправия на терена, която завърши с червен картон за Кристиан Бентеке. Кристъл Палас записа пета поредна загуба.

Отборът на Дийн Смит остана в зоната на изпадащите, но има някакви шансове за спасение. Вила изостава на четири точки от Уотфорд и Уест Хам, които заемат първите места над опасната зона.

След три поредни загуби, допуснати срещу отбори в първата част на класирането, бирмингамци бяха мотивирани да покажат, че могат много повече. Играчите на Вила си мислеха, че са повели през първата част, когато Мамаду Сако отклони топката към мрежата. След дълго прекъсване попадението бе отменено, тъй като решението бе ,че бранителят е играл с ръка.
Домакините доминираха и създаваха положения. След няколко пропуснати възможности те стигнаха до гол в самия край на първото полувреме. След фаул топката бе отклонена към Трезеге и той се възползва, като я насочи към мрежата.
Малко след почивката тимът на Дийн Смит получи дузпа, но това решение бе отменено след дълга проверка със системата ВАР. Вила запази концентрация в 59-ата минута Трезеге вкара втори гол. Египетското крило отново имаше късмет топката да се озове в него на подходяща позиция.