Джими Хънт и Ероус потеглиха с победа на четвъртфиналите

Отборът на Ероус спечели първия си сблъсък от четвъртфиналната серия с Норт Уест-Глобал Тест, надделявайки с крайното 87:72 (25:17, 17:17, 19:20, 26:18) в плейофите на Първа дивизия. Водени от бившия играч от НБЛ Джими Хънт, “стрелите” удържаха успеха след силна последна четвърт. Така Ероус излиза напред в резултата с 1-0, като отборът на Норт Уест ще може да търси реванш още утре от 19:00. Всички серии се играят до 2 победи от 3 мача.

Иван Ценов поведе Ероус с 23 точки. Джими Хънт добави 16 и 6 борби, а Георги Чакъров (10 борби, 8 асистенции), Радослав Райчев и Христо Стефанов се отчетоха с по 10 точки. Борис Матраков записа “дабъл-дабъл” 21 точки и 15 борби за Норт Уест-Глобал Тест, Мариян Калчев наниза 14 и овладя 8 топки, а с 13 точки остана Захари Петров.

Бронзовите медалисти от Четвърта дивизия за миналия сезон Трипъл-дабъл също свършиха 50% от работата си на четвъртфиналите в Трета, след като се разправиха с Кралете с 83:64 (20:16, 11:15, 22:13, 30:20). Кралете успяха да се задържат в резултата само през първото полувреме, но след почивката символичните домакини властваха на паркета и не позволиха да се стига до излишни драми. Интересен момент в мача бе успешната стрелба зад центъра на гарда на Кралете Александър Лилов, който порази мрежичката на опонентите си в края на първата четвърт. Втората среща от серията между двата тима е на 18.07 от 10:00.

Иван Паничерски доминираше на паркета с 30 точки, 11 борби и 7 асистенции за Трипъл-дабъл. Борислав Стаменов добави 19 точки и 14 овладени топки, Златко Атанасов завърши със 17 пункта, 9 борби и 6 отнети топки, а с “дабъл-дабъл” 11 точки и 15 борби се отчете Свилен Симанов. Капитанът Антон Начев и Цветан Михайлов (16 борби, 7 асистенции, 4 отнети топки) се разписаха с по 19 точки за Кралете.