Петев бесен на отбора си: Подранихме с подаръците за Коледа (видео)

Бившият национален селекционер Ивайло Петев беше много ядосан след загубата на неговия Ягелония (Бялисток) от Пяст Гливице с 0:2. Мачът беше от Шампионската група на плейофите в полската Екстракласа.

"Провалихме се. Коледа е далеч, но направихме два подаръка на съперника. Щом допускаме такива грешки в защита, трябва сериозно да се замислим, защото не се случва за първи път. Имахме положения, които не реализирахме, в противен случай спокойно можехме да се върнем в мача. Всички сме виновни. Жалко е, че и в други мачове загубихме ценни точки заради индивидуални грешки", заяви Петев.
Двата гола за Пяст Гливице паднаха в рамките на две минути през първото полувреме. Първо Пьотър Парзишек се възползва от лошо изнасяне на топката и откри резултата, а малко по-късно Хорхе Феликс беше оставен непокрит и с глава удвои аванса на домакините. На ягелония не помогна дори фактът, че игра цяло второ полувреме с човек повече след червения картон на Себастиан Милевски.

Това беше 4-и пореден мач без победа за тима на Петев, който е на предпоследното 7-о място в класирането. Шампион е Легия (Варшава), а за второто място спорят Пяст Гливице и Лех (Познан).