Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Университатя би и ФКСБ, титлата е все по-близо (видео)

Университатя (Крайова) направи нова важна крачка към титлата в Румъния. Антони Иванов остана на резервната скамейка за тима на Кристиано Бергоди при успеха с 2:1 срещу ФКСБ, след който "студентите" имат преднина от 4 точки пред шампиона ЧФР КЛуж, но и мач повече.

Резултата откри Александру Чикалдау от дузпа в 24-ата минута, но в 37-ата Флоринел Коман изравни. Острието на гостите от Букурещ се разписа с глава след центриране от левия фланг и грешка на вратаря Мирко Пиячели.
В началото на второто полувреме Университатя получи още една дузпа. Виновник за нея бе стражът на ФКСБ Андрей Влад, който в опита си да боксира фаулира Елвир Колич. Наказателния удар изпълни Дан Нистор. Той стреля мощно в центъра на вратата и донесе успеха на Университатя.

Отборът от Крайова спечели и петте си мача след подновяването на сезона. в оставащите три кръга Университатя ще гостува на Ботошани и Астра (Гюргево) и ще приеме ЧФР Клуж в може би решаващ двубой за титлата.