Шампионките от НСА с първо равенство в първенството

В събота се изиграха срещите от предпоследния XVII кръг от държавното първенство по футбол за жени. Безспорно най-голямата изненада поднесоха състезателките на  Локомотив” (Стара Загора),  които  единствени успяха да спрат победния ход на шампионките от НСА . След като първото полувреме завърши 0:0, в 59-та минута Нора Димитрова откри резултата за „студентките”,  но 5 минути преди края на мача Симона Петкова с много красиво отиграване изравни. Усилията  на гостенките да отбележат нов гол и да спечелят поредния си мач се оказаха безрезултатни и така за първи път в това първенство НСА загуби точки.

Очаквано претендентите за сребърните медали Етър (Велико Търново)  и Пълдин (Пловдив) спечелиха убедителни победи.

Пълдин надигра  ЛП Суперспорт с 5:1. Още през първото полувреме пловдивчанки поведоха с 4:0 с голове на Кристияна Димитрова в 26-та и 35-та минута, на Александра Янева в 40-та и на Хриси Ласку в 44-та минута. През второто полувреме домакините намалиха темпото и в 60-та минута Десислава Грахльова намали на 4:1, но 15 минути по-късно голмайсторката на Пълдин Кристияна Димитрова отбеляза своя хеттрик и оформи крайния резултат 5:1.

Етър победи като гост Севлиево лейдис с 5:2. В 18-та минута „болярките” откриха резултата с гол на Велизара Владимирова, а в последната минута на първото полувреме Мирела Моева покачи на 2:0. Истинска голова фиеста се разрази в последните 24 минути на двубоя, когато бяха отбелязани 5 попадения. В 66-та минута Моника Симеонова намали на 1:2, но с 2 гола на Мирела Моева, която направи хеттрик, гостенките поведоха с 4:1. В 83-та минута Виолета Бойчева отбеляза за 4:2, но в 90-та  Михаела Михайлова фиксира крайното 5:2.

Така разликата между Пълдин и Етър остана 1 точка и всичко в борбата за второто място ще се реши в посления кръг.

В четвъртия мач от кръга Риал (с. Ковачевци) разгроми като гост Левски (Чепинци) с 5:1. С голове на Преслава Йорданова в 21-та и на Алисия Велинова в 28-та и 38-та минута (от дузпа) състезателките от с. Ковачевци поведоха с 3:0. Три минути след началото на второто полувреме Полина Ръсина покачи на 4:0. В 66-та минута Велислава Димитрова отбеляза почетното попадение за домакините, а в 84-та с втория си гол в мача Полина Ръсева затвърди абсолютното превъзходство на Риал – 5:1