Марица (Пд) завърши наравно със Септември (Сф)

Марица постигна равенство 1:1 в първата си контролна среща от предсезонната подготовка на тима. Съперник в нея бе един от най-добрите отбори във Втора лига, който се подготвя за баража за влизане в елита - Септември (София). Двубоят се игра в събота на столичния стадион “Драгалевци”, като бяха спазени всички противоепидемични мерки.

В контролата взеха участие Веселин Марчев, който поддържа форма с “жълто-сините”, както и Красимир Иванов. Бившият капитан на маричани и треньор в школата на клуба ще бъде на разположение на треньорския щаб през предстоящия сезон освен в случаите, когато има ангажимент с водените от него отбори от ДЮШ. От състава липсваха няколко футболити, които лекуват травми или бяха възпрепятствани да пътуват по лични причини. Срещата бе и неофициален дебют на новия треньор на тима Николай Димитров, който остана доволен от показаното от тима.

Двубоят бе равностоен, а маричани показаха организирана игра и добри идеи, с които изненадаха своя съперник. През първата част домакините имаха няколко доста опасни положения, но защитата на Марица и вратарят Горан Гръблев се справиха успешно. Георги Георгиев, Олджай Алиев и Веселин Марчев имаха шансове пред себе си да открият резултата в полза на Марица. Все пак Септември стигна до гол в 45-ата минута, когато техен играч центрира, Величко Величков не успя да играе с глава, а топката заблуди вратаря и се озова в мрежата на “жълто-сините”.

През втората част нещата на терена не се промениха много, като положения имаше и пред двете врати. В 54-ата минута Веселин Марчев отигра добре отнета от съперника топка и изведе Олджай Алиев в добра позиция. Алиев реализира красив “английски” гол, изравнявайки резултата. До края на срещата домакините имаха няколко шанса за гол, но Горан Гръблев се намесваше вещо, а защитниците в “жълто-синьо” също играха на ниво. В игра за пловдичани влязоха доста млади момчета от школата на клуба, които оставиха отлични впечатления с изявите си. Маричани имаха няколко интересни положения в офанзивен план, но не съумяха да стигнат до нов гол. В последната минута младият вратар Красимир Кръстев спаси сигурно попадение, като се намеси на самата голлиния.

Така срещата завърши 1:1, но “жълто-сините” показаха добра игра, въпреки липсващите състезатели и показаха, че към момента тима има добра основа, върху която да продължи да надгражда по време на своята подготовка.

Следващата контрола на Марица е на 15 юли, а съперник в нея ще бъде друг силен състав и съперник на “жълто-сините” в Трета лига - Загорец (Нова Загора). Двубоят ще се играе на ст.”Градски” в Нова Загора.

Марица: Горан Гръблев, Величко Величков, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Красимир Иванов, Милен Танчев, Илиян Йорданов, Веселин Марчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев.
През втората част в игра влязоха: Красимир Кръстев, Борислав Дончев, Иван Мицев, Мартин Анастасов, Георги Иванов, Александър Праматаров, Денис Палков, Мариян Бончев.