Сасуоло покоси Лацио в добавеното време (видео)

Отборът на Сасуоло постигна обрат и победи с 2:1 Лацио на “Олимпико” в първия мач от 32-ия кръг на Серия “А”. Това е четвърти пореден успех за “неровердите” и първи такъв срещу този съперник от февруари 2016 година насам, когато отново спечелиха в Рим. За “бианкочелестите” пък това е трето поредно поражение.

Гостите заслужено си тръгнаха с победата в мача, тъй като определено бяха по-добрият отбор на терена. Распадори се разписа още в 9-ата минута, но попадението му беше отменено заради спорно решение на съдията. ВАР показа, че топката стигна до Джакомо Распадори след контакт на Марко Пароло с нея при пресичането на паса на Мехди Бурабия, но главният рефер реши да не зачете гола заради засада. В 12-ата минута пък напречната греда спаси домакините след удар на Филип Джуричич. Така се стигна до 33-ата минута, когато Луис Алберто откри резултата в полза на “орлите” след тяхна контраатака.
Сасуоло обаче не се предаде и успя да изравни именно чрез Распадори, чийто гол този път беше признат за редовен. Пълният обрат стана факт в добавеното време, когато след изпълнение на корнер първо Джан Марко Ферари игра с глава, а след това и Франческо Капуто, за да прати топката в противниковата мрежа.
По този начин Сасуоло продължава да е осми в класирането, но вече с 46 точки в своя актив. Вторият Лацио е с 68 пункта, като може да отиде чак на четвъртата позиция при победи на Аталанта над Ювентус и Интер над Торино.