Селта ще трепери до финала (видео)

Отборът на Осасуна надви с 2:1 гостуващия Селта в първа среща от 36-ия кръг на испанското първенство. "Червените" памплонци сътвориха обрат с попадения в 23-ата на Еступинан и в 90-ата на Арнаис. Още в десетата минута Санти Мина беше реализирал попадение за "небесносините". Тимът от "Балаидос" остава в опасна близост до зоната на изпадащите. Отборът е на четири точки пред 18-ия, като той е с мач по-малко.

В десетата минута Яго Аспас получи отляво и центрира ниска топка. Санти Мина я засече в мрежата с насочване от шест метра, като топката се отби от гредата. Първоначално попадението не беше зачетено заради засада. ВАР коригира нещата и голът беше потвърден - 0:1. В 23-ата Еступинан центрира отляво и Енрик Гайего вкара ефектно с глава от пет метра, изравнявайки резултата. До края на полувремето Мина и Гайего пропуснаха по едно добро положение. Памплонският тим беше по-настоятелен и успя да изтръгне победата. В 90-ата минута Ойер центрира и Арнаис отбеляза попадение с глава с удар от осем метра за крайното 2:1.