Спартак (М) се срина до 10-ото място (видео)

Грандът на руския футбол Спартак (Москва) за пореден път се намира в сериозна криза. "Червено-белите" загубиха с 0:1 гостуването си на новака Сочи, като вече нямат победа в 5 поредни мача и се смъкнаха до 10-о място в класирането. Автогол на Павел Маслов в 24-ата минута днесе трите точки на домакините, които се изравниха по точки със съперника си.

Мачът на стадион "Фишт" показа отново, че Спартак има сериозни проблеми в защита, а в предни позиции пропилява твърде много положения. Тимът на Доменико Тедеско е вкарал само 30 гола в 28 мача - толкова има и намиращият се в зоната на изпдащите Криля Советов, а 14-ият Тамбов е реализирал 34 попадения.
Александър Кокорин можеше да открие за Сочи в 8-ата минута от фаул, но Александър Максименко се намеси добре. Спартаковци отговориха със силен шут на Роман Зобнин, но и стражът на домакините Николай Заболотний демонстрира отличен рефлекс.

В 24-ата минута Андрей Мостовой по елементарен начин премина през двама защитници на гостите и центрира, Максименко изби, но неговият съотборник Маслов по куриозен начин си отбеляза автогол с пета.
До почивката пропуск за Спартак направи Алекс Крал, а Есекиел Понсе поиска дузпа след съприкосновение със Заболотний, но реферът Сергей Иванов подмина ситуацията.

През второто полувреме Тедеско усили атаката с пускането на Джоран Ларсон и Резиуан Мирзов. В 63-ата минута Георгий Джикия стреля неточно от пряк свободен удар. В края на двубоя Спартак сериозно притисна противника, но безконечните центрирания не доведоха до гол и Сочи стигна до така ценния успех.

В следващия кръг новаците ще гостуват на Тамбов, а Спартак ще се опита да спре негативната си серия срещу Ахмат на "Откритие Арена".