Зенит игра феърплей срещу застрашен от изпадане (видео)

Новият-стар шампион Зенит прекъсна серията си от 6 победи в РПЛ, но не загуби гостуването си на пределно мотивирания Ахмат, който се бори за оцеляването си в елита. Питерци играха цял час в намален състав заради червения картон на Емилиано Ригони, но домакините стигнаха само до 1:1. Олег Иванов откри за тима от Грозни в 6-ата минута, а в 22-ата Себастиан Дриуси изравни.

След като в миналия кръг си осигуриха титлата с показно срещу Краснодар (4:2), голяма част от основните футболисти на Сергей Семак получиха почивка. Младокът Данила Прохин направи дебют в Премиер лигата, а като титуляри започнаха и още няколко играчи, които рядко се появяваха през сезона.

През есента Ахмат удържа 0:0 в Санкт Петербург и се превърна в един от малкото отбори, които измъкнаха точка на "Газпром Арена". Мачът днес започна перфектно за домакините и те поведоха с първата си атака. Точен беше Иванов след кошмарна грешка на вратаря Андрей Луньов, който подари топката на Фелипе Визеу. Бразилецът бързо се ориентира и подаде на своя съотборник за 1:0.
В 22-ата минута Дъглас Сантос се включи в предни позиции и центрира на далечната греда, където Дриуси акробатично засече топката и я прати в мрежата. Десетина минути по-късно ригони, който вече имаше жълт картон, настъпи Денис Глушаков и беше изгонен.
В самия край на полувремето гостите претендираха за дузпа, но след намесата на ВАР се видя, че Мирослав Богосавац не е извършил нарушение срещу Дриуси.
След почивката Семак се опита да стигне до победата с помощта на смени и в игра последователно се появиха Алексей Сутормин, Олег Шатов и Малком. Най-чистото положение обаче беше пед вратата на Луньов. Богосавац можеше да се превърне в герой за Ахмат, но Йордан Осорио блокира удара му.
В 82-ата минута Малком напредна опасно и стреля, но Евгений Городов изби. В ответната атака Владимир Илин пропусна за Ахмат. Малко по-късно Луньов се контузи и на вратата на Зенит застана Михаил Кержаков.
Равенството прати Ахмат на 4 точки над зоната на директно изпадащите. В оставащите си два мача чеченският тим ще има тежки гостувания на Спартак (Москва) и Краснодар.