Трой Дийни доближи Уотфорд до спасението (видео)

Капитанът на Уотфорд Трой Дийни доближи тима до запазване на мястото му във Висшата лига. Той се разписа на два пъти за успеха на "стълшелите" с 2:1 срещу Нюкасъл. И двете му попадения бяха от дузпи през второто полувреме. С тях отборът на Найджъл Пиърсън осъществи пълен обрат, след като губеше на почивката. "Свраките" поведоха с гол на Дуайт Гейл в 23-ата минута.

Уотфорд записа втора поредна победа и тя го отдалечи от зоната на изпадащите. Тимът има преднина от 6 точки пред 18-ия Борнемут, който играе утре.

Нюкасъл имаше предимство през първото полувреме на "Викаридж Роуд" и заслужено поведе. Фернандес отклони топката към Гейл в 23-ата минута и той откри резултат. Дани Уелбек удари греда за домакините, но те трябва да благодарят на вратаря си Бен Фостър. Стражът направи решително спасяване след удар на Сент-Максимин преди почивката.
Това даде възможност на Уотфорд да тръгне към обрат през втората част. В 52-ата минута "стършелите" получиха дузпа за нарушение на Ричи срещу Фемения и Дийни бе точен от бялата точка. Капитанът на домакините донесе победата на тима отново от дузпа осем минути преди края.
Така тимът на Найджъл Пиърсън във втори пореден мач стигна до успех с 2:1, след като губеше в резултата, и спечели безценни три точки