Ясни групите на финалите за девойки U20 в София

Станаха ясни двете предварителни групи за финалите на държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години, което ще се проведе от 11 до 15 юли в столичната зала „Христо Ботев“ с участието на осем отбора от България. Тази вечер бе проведена техническата конференция, като жребият определи следното разпределение:

Група А: ЦСКА, Казанлък, Ахил (София), Велбъжд (Кюстендил)

Група В: ДКС Варна, Марица (Пловдив), Славия, ЦПВК (София)

В груповата фаза отборите играят всеки срещу всеки. Първите два тима от класирането в предваритлните групи оформят финална четворка, в която се играе на кръст. Победителите спорят за титлата, победените за 3-4 място.

Заелите трето място в двете групи спорят за 5/6 място. Останалите на четвърта позиция играят за 7/8 място в крайното класиране.

Двубоите са всеки ден от 11, 13, 15 и 17:00 часа.

В първия ден, 11 юли (събота) волейболистките на Казанлък – Ахил откриват надпреварата с първи двубой за деня от 11:00 часа. Следва мач между представителките на ЦСКА и Велбъжд от 13:00 ч. Третата среща от програмата противопоставя отборите на ДКС Варна и ЦПВК (София). Последен за деня е двубоят Марица – Славия от 17:00 ч.