Панатинайкос попари Олимпиакос в първата финална битка в Гърция

Тимът на Панатинайкос (Атина) стартира перфектно финалната серия в гръцката Волей лига срещу 29-кратния шампион Олимпиакос (Пирея). "Детелините" надиграха категорично като гост "червено-белите" с 3:0 (25:19, 25:22, 25:19) в първия мач помежду им, изигран в зала "Мелина Меркури".

Това е третата победа на Панатинайкос на финал - първата с 3:0 гейма бе през 1998 г., втората с 3:2 гейма - през 2003/2004, когато триумфира с титлата.

Най-резултатен бе Лукас Рангел с 16 точки (1 ас, 6 блокади), Воин Чачич се отчете с 13 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Анастасиос Аспиотис приключи с 10 точки (1 блокада)

Следващият (и решителен мач) между столичния гранд и най-титулувания отбор в гръцкия волейбол е на 12 юли (неделя). Ако Панатинайкос победи отново, ще триумфира с 19-ия си трофей, прекъсвайки хегемонията на лидера в класирането. В случай, че Олимпиакос изравни серията, ще се играе трети мач на 15 юли (сряда).