Реал Мадрид докосва титлата след нова икономична победа и "суха мрежа" (видео + галерия)

Реал Мадрид си върна аванса от 4 точки пред Барселона на върха в Ла Лига, след като победи Алавес с 2:0 в последния двубой от 35-ия кръг. Резултатът откри Карим Бензема от дузпа в 11-ата минута, а в 51-ата Марко Асенсио оформи крайния резултат. Така "белия балет" се приближи още по-плътно до спечелването на 34-а титла в Испания, а до края на сезона момчетата на треньора Зинедин Зидан имат гостуване на Гранада, домакинство на Виляреал и завършват сезона с визита на Леганес.

Реал Мадрид удължи също така серията си от мачове без допуснат гол до пет срещи.

Двубоят започна вихрено, като и двата отбора си размениха по една възможност. Алавес беше по-близо до откриване на резултата, след като Лукас Перес нацели гредата в 3-ата минута. В 11-ата минута се стигна до дузпа за Реал Мадрид за нарушение на Наваро срещу Менди в наказателното поле. Зад топката в отсъствието на капитана Серхио Рамос, който изгледа мача от трибуните, застана Карим Бензема, който с безкомпромисно изпълнение откри резултата.
В 18-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но вратарят Роберто отрази опасността. Играта продължи да бъде доста открита, като превес имаше Реал.
След почивката за напитки и почивка, Алавес заигра по-добре и имаше отново своите възможности, като най-чистата се откри през Хоселу в 36-ата минута, но той не намери опразнената врата. До края на полувремето играта се пренесе прид вратата на Алавес, но до нов гол не се стигна и така отборите се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на Реал.
Реал Мадрид стартира силно през втората част, като стигна до второ попадение в 51-ата минута чрез Марко Асенсио. Голът беше зачетен едва след намесата на ВАР, тъй като имаше съмнение за засада на Карим Бензема, който даде решаващия пас.
20 Реал Мадрид - Алавес
В последвалите минути Реал на три пъти се размина с трето попадение във вратата на Алавес, след като стражът на баските Роберто се отличи с решителни намеси. Гостите съвсем свалиха гарда и сякаш се примириха с резултата.
В 67-ата минута Лука Модрич отправи далечен удар, но Роберто отново беше на мястото си и улови. В 74-ата минута стражът на Алавес отрази и удар отблизо на Родриго, който завърши атака преминала през Бензема и Винисиус. Реал продължи да търси трето попадение в мача. В 84-ата Кроос центрира в наказателно поле от фаул, но не последва нищо интересно. Така резултатът се запази и Реал Мадрид направи поредна крачка към титлата, докато гостите от Алавес ще треперят за оцеляването си в елита.

Реал Мадрид - Алавес 2:0

1:0 - Бензема 11-дузпа
2:0 - Асенсио 51
Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Варан, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Родриго, Асенсио, Бензема.
Алавес: Роберто, Марин, Ели, Лагуардия, Наваро, Едгар, Фейса, Камараса, Бърк, Лукас, Хоселу.