Испания

Реал Мадрид докосва титлата след нова икономична победа и "суха мрежа" (видео + галерия)

11 юли 2020 | 00:57 - Обновена
Реал Мадрид си върна аванса от 4 точки пред Барселона на върха в Ла Лига, след като победи Алавес с 2:0 в последния двубой от 35-ия кръг. Резултатът откри Карим Бензема от дузпа в 11-ата минута, а в 51-ата Марко Асенсио оформи крайния резултат. Така "белия балет" се приближи още по-плътно до спечелването на 34-а титла в Испания, а до края на сезона момчетата на треньора Зинедин Зидан имат гостуване на Гранада, домакинство на Виляреал и завършват сезона с визита на Леганес.

Реал Мадрид удължи също така серията си от мачове без допуснат гол до пет срещи.

Двубоят започна вихрено, като и двата отбора си размениха по една възможност. Алавес беше по-близо до откриване на резултата, след като Лукас Перес нацели гредата в 3-ата минута. В 11-ата минута се стигна до дузпа за Реал Мадрид за нарушение на Наваро срещу Менди в наказателното поле. Зад топката в отсъствието на капитана Серхио Рамос, който изгледа мача от трибуните, застана Карим Бензема, който с безкомпромисно изпълнение откри резултата.

В 18-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но вратарят Роберто отрази опасността. Играта продължи да бъде доста открита, като превес имаше Реал.

След почивката за напитки и почивка, Алавес заигра по-добре и имаше отново своите възможности, като най-чистата се откри през Хоселу в 36-ата минута, но той не намери опразнената врата. До края на полувремето играта се пренесе прид вратата на Алавес, но до нов гол не се стигна и така отборите се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на Реал.

Реал Мадрид стартира силно през втората част, като стигна до второ попадение в 51-ата минута чрез Марко Асенсио. Голът беше зачетен едва след намесата на ВАР, тъй като имаше съмнение за засада на Карим Бензема, който даде решаващия пас.

В последвалите минути Реал на три пъти се размина с трето попадение във вратата на Алавес, след като стражът на баските Роберто се отличи с решителни намеси. Гостите съвсем свалиха гарда и сякаш се примириха с резултата.

В 67-ата минута Лука Модрич отправи далечен удар, но Роберто отново беше на мястото си и улови. В 74-ата минута стражът на Алавес отрази и удар отблизо на Родриго, който завърши атака преминала през Бензема и Винисиус. Реал продължи да търси трето попадение в мача. В 84-ата Кроос центрира в наказателно поле от фаул, но не последва нищо интересно. Така резултатът се запази и Реал Мадрид направи поредна крачка към титлата, докато гостите от Алавес ще треперят за оцеляването си в елита.

Реал Мадрид - Алавес 2:0
1:0 - Бензема 11-дузпа
2:0 - Асенсио 51

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Варан, Менди, Каземиро, Кроос, Модрич, Родриго, Асенсио, Бензема.

Алавес: Роберто, Марин, Ели, Лагуардия, Наваро, Едгар, Фейса, Камараса, Бърк, Лукас, Хоселу.

Браим Диасвлиза Браим Диас
83' Abdallahi Mahmoud  Abdallahi Mahmoudжълт картон
Винисиус Жуниорвлиза Винисиус Жуниор
69' Хоселу  Хоселуизлиза
Хосе Луис Родригес  Хосе Луис Родригесвлиза
68' Едгар Мендес  Едгар Мендесизлиза
Borja Sainz  Borja Sainzвлиза
55' Любомир Фейса  Любомир Фейсаизлиза
Abdallahi Mahmoud  Abdallahi Mahmoudвлиза
Лукас Перес  Лукас Пересизлиза
Luis Rioja  Luis Riojaвлиза
Марко Асенсиогол Марко Асенсио  50'
23' Шимо Наваро  Шимо Навароизлиза