Севиля обърна Атлетик на "Сан Мамес" (видео)

Отборът на Севиля постигна пълен обрат срещу Атлетик Билбао в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и измести Атлетико Мадрид от третото място в класирането.

Андалусийците изоставаха с 0:1 след първите 45 минути, но с много силна игра и благодарение най-вече на Евер Банега, който се отчете с гол и асистенция, стигнаха до крайното 2:1. Така Севиля събра 63 точки, колкото има и Атлетико. Баските пък останаха девети с 48 точки.

Двубоят беше много жив и интересен. През първата част гостите от Севиля владееха повече топката, но имаха само един удар в очертанията на вратата. С пропуск пък се отчете Лукас Окампос, който беше изведен добре пред вратата, но не уцели вратата. Така се стигна до 29-ата минута, когато домакините откриха резултата чрез Андер Капа, който намери добре една рикоширала в защитник на Атлетик топка и я прати в мрежата.
След почивката гостите вдигнаха сериозно оборотите в търсене на изравнително попадение. В 56-ата минута далечен изстрел на Сусо намери очертанията на вратата, Унай Симон изби, но Серхио Регилон се подхлъзна и не успя да направи добавка. Последва нова възможност пред андалусийци, но Симон отново беше на мястото си. Опитите на Атлетик да изнесе топката по-далеч от половината си не се увенчаваха с успех.
Така се стигна логично до изравняването на резултата. Това се случи в 69-ата минута, когато Евер Банега порази вратата на домакините с удар директно от пряк свободен удар. В 74-ата минута Банега се оказа в ролята на асистент, след като Мунир Ел Хадади засече с глава негово центриране в наказателното поле и направи обрата на "Сан Мамес" пълен.
Футболистите на Атлетик живнаха и бяха близо до изравняване в 84-ата минута, но вратарят на Севиля Ясин Буну спаси. Севиля получи нов шанс за попадение, но Симон отрази удар на Окампос.В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Севиля се поздрави с победата.