Интер отново разочарова с равенство на "Бентегоди" (видео)

Отборите на Верона и Интер не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 31-ия кръг на Серия "А". Двата тима сътвориха вълнуващ сблъсък на "Маркантонио Бентегоди ", който завърши 2:2. Този резултат обаче не бе добър за гостите, които във втори пореден мач не успяха да вземат трите точки и така пропуснаха да си върнат третото място в таблицата. Дарко Лазович откри резултата още във 2-ата минута, но "нерадзурите" направиха обрат след точен изстрел на Антонио Кандрева в 49-ата минута и автогол на Федерико Димарсо в 55-ата минута. В 86-ата минута обаче Мигел Велосо отново възстанови равенството, което се запази и до края.

Треньорът на Верона Иван Юрич бе избрал днес в атака да започне с Мариуш Степински и зад гърба му Дарко Лазович и Матео Песина. В средата той разчиташе на Мигел Велосо и Софиан Амрабат.
В същото време Антонио Конте заложи на Алексис Санчес и Ромелу Лукаку в предни позиции, а зад гърба им ги подкрепяше Борха Валеро. Марсело Брозович и Роберто Галярдини имаха задачата да градят играта в средата на терена.

Верона поведе още с първата си възможност в мача. Във 2-ата минута Лазович получи пас отляво, финтира Милан Шкриняр почти при аутлинията, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл успя да отбележи за 1:0.

В 18-ата минута домакините можеха да удвоят, но страхотен далечен шут на Мигел Велосо се отби от гредата.

Минута след това отличен шанс се откри и пред Федерико Димарко, който стреля от воле и топката профуча опасно близо до гредата.

Димарко имаше още една възможност две минути по-късно, като този път стреля в тялото на Самир Ханданович, а междувременно с пропуски се отличиха и Мариуш Степински и Матео Песина.

В 26-ата минута Интер най-накрая създаде първата си голова възможност, но тя бе доста добра. След бързо разиграване пред наказателното поле топката бе подадена за Галярдини, който отправи силен удар по земя, но вратарят спаси.

В 30-ата минута Алексис Санчес стреля опасно от фаул, но и този път Марко Силвестри се намеси добре и изби над гредата. При последвалия корнер топката стигна до Брозович, който шутира силно, но покрай вратата.

В 35-ата минута хърватинът отново имаше шанс да обстрелва вратата от дистанция, но отново без успех.

Интер започна вихрено второто полувреме. В 47-ата минута Антонио Кандрева отправи опасен изстрел, който бе спасен от Силвестри.

В 49-ата минута резултатът бе изравнен. Лукаку получи в наказателното поле, обърна се и стреля в гредата, но топката се озова в Кандрева, който я прати във вратата за 1:1.

Минута след това гостите претендираха за дузпа за задържане на Лукаку в наказателното поле, но съдията бе близо до ситуацията и даде знак играта да продължи.

В 55-ата минута Интер направи пълен обрат. Кандрева опита удар, който рикошира в тялото на Димарко и се озова във вратата за 1:2.

В ответната атака Верона можеше да изравни, но Фараони пропусна добра възможност отблизо.

В 80-ата минута влезлият като смяна Лаутаро Мартинес направи самостоятелен пробив и стреля по земя, но Силвестри се намеси решително.

В 86-ата минута почти от нищото Верона отново възстанови равенството. Амир Рахмани като на шега премина през ляколко играчи на съперника, след което подаде за непокрития Мигел Велосо, който без много да му мисли вкара във вратата за 2:2.

Така мачът завърши без победител, като Верона продължава да няма победа над "нерадзурите" от 1992 година насам в 18 поредни мача (4 равенства и 14 загуби). След този двубой Интер запазва 4-ото си място с 65 точки. Верона пък се намира на 9-ата позиция с 43 точки.