Борнемут и Тотнъм се отдалечиха от целите си

Борнемут и Тотнъм завършиха 0:0 на "Виталити Стейдиъм", като загубата на точки е неприятна и за двата отбора. Домакините пратиха топката в мрежата в 90-ата минута, когато Калъм Уилсън се разписа, но попадението бе отменено след разглеждане на ситуацията с ВАР. В добавеното време пък Хари Уилсън бе изведен сам срещу Лорис, но не успя да го преодолее. През първата част лондончани имаха сериозни претенции за дузпа.

Равенството не помага много на Борнемут, въпреки че тимът спря серия от пет поредни загуби. Отборът на Еди Хауи е на 18-то място и изостава на три точки от Уотфорд и Уест Хам, които са най-близо до зоната на изпадащите. Тотнъм пък все повече се отдалечава от участие в евротурнирите, като в момента е девети в класирането.

Борнемут също не предложи много, но се оживи в края. В 90-ата минута Калъм Уилсън, който се завърна след наказание от два мача, прати топката в мрежата след акробатично изпълнение. По пътя обаче кълбото се удари в ръката на Джош Кинг. Играчите на домакините се зарадваха на гола, но не останаха много изненадани, когато попадението бе отменено след разглеждане с ВАР.

Малко след тази ситуация влезлият като резерва Хари Уилсън бе изведен на отлична позиция и бе сам срещу вратаря на съперника. Лорис обаче излезе добре и бившият играч на Ливърпул не успя да го преодолее.

БОРНЕМУТ - ТОТНЪМ 0:0