Аталанта се изкачи на третото място с късни голове (видео)

Отборът на Аталанта записа победа с 2:0 на своя стадион срещу Сампдория в среща от 31-ия кръг на Серия “А”. Така бергамаските увеличиха рекордната си серия от шампионатни победи, която вече наброява девет такива. Тя ще бъде подложена на сериозен тест в събота, когато тимът гостува на лидера Ювентус.

През първото полувреме не паднаха попадения, като най-близо до това бяха Маноло Габиадини от състава на “моряците” и Дуван Сапата от този на домакините, но двамата вратари се справиха с техните удари. Първият гол дойде чак в 75-ата минута и бе дело на Рафаел Толой, който засече центриране от корнер. В 85-ата пък при друго изпълнение на ъглов удар топката попадна в Луис Муриел, който от дъгата на наказателното поле наказа бившия си отбор за крайното 2:0.
С този успех Аталанта се изкачи на третата позиция в класирането с 66 точки преди изпревареният Интер да изиграе своя мач от кръга. Сампдория пък е на 15-ото място с 32 пункта в своя актив.