"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Рома обърна Парма и прекрати серията си от загуби (видео)

Отборът на Рома постигна пълен обрат, за да запише домакински успех с 2:1 над Парма в мач от 31-ия кръг от Серия “А”. По този начин “вълците” сложиха край на серията си от три поредни загуби.

Срещата обаче започна лошо за тях, тъй като още в 8-ата минута Браян Кристанте фаулира Андреас Корнелиус в собственото си наказателно поле, а Юрай Куцка реализира последвалата дузпа. В 43-ата минута Бруно Перес намери непокрития Хенрих Мхитариян на добра позиция, който пък изравни резултата. В 57-ата Жордан Верету направи обрата пълен чрез шут от голямо разстояние. В 76-ата Жервиньо се разписа, но попадението му не беше зачетено заради негова засада.

Така Рома се изкачи на петата позиция в класирането с 51 точки, като задмина Наполи само по голова разлика. Парма пък е 12-и с 39 пункта на сметката си.