Виляреал и вдъхновеният Касорла мечтаят за ШЛ (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 3:1 гостуването си на Хетафе в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Така “жълтите” се доближиха на две точки от четвъртото място, заемано от Севиля, като “бяло-червените” са с мач по-малко. “Подводницата” регистрира трета победа в последните си четири мача и общо 17-и успех в Примера.

През първото полувреме на “Колисеум Алфонсо Перес” нямаше много голови ситуации. Двамата треньори се спретнаха тактическа битка с нарушения и много борба. Онтиверос отправи далечен удар, при който топката премина близо до целта. Хета отвърна с възможност пред Арамбари.
В 63-ата минута Санти Касорла изведе по страхотен начин Мой Гомес, който беше спрян от вратаря Давид Сория. Съдията назначи дузпа, като останаха съмнения, че стражът играе с топката. Касорла реализира от бяла точка за 0:1. В 80-ата “сините” изравниха при корнер. Той беше изпълнен късо, а Уго Дуро вкара с глава за 1:1. В 84-ата съдията назначи нова дузпа за “жълтите” от Валенсиана. Реферът прегледа ситуацията и прецени, че Портийо фаулира Мой Гомес. Санти Касорла отново излъга вратаря Сория и вкара за 1:2. В добавеното време на двубоя Рубен Пеня се разписа за крайното 1:3 след пас на Жерард Морено.