Мечките 2019 си свършиха работата и вече са в плейофите на НАЛБ

Отборът на Мечките 2019 продупчи билета си за плейофите на Четвърта дивизия с драматична победа в директния сблъсък за място в следващата фаза над Пистолет със 70:66 (18:15, 15:15, 20:14, 17:22). Успехът дава правото на победителите да завършват под №7 в крайното класиране, елиминирайки прекия си конкурент от позиция за плейофната фаза. По този начин Мечките 2019 си осигуриха дуел срещу някой измежду отборите на Бом Бок и Алфа на четвъртфиналите. Пистолет приключва сезона като десети с 5 победи и 17 загуби.

В началото и двата тима бяха концентрирани върху това да не изостанат в резултата и по този начин резултатът остана равностоен. През втората част обаче Мечките 2019 първи дръпнаха спусъка и излязоха напред с 8 точки, но преднитата им бе стопена до 3 в края на частта при 33:30. Серия от 13:0 за победителите в края на третата част обаче сериозно наклони везните в тяхна полза, осигурявайки си двуцифрен аванс, който бе смален на 9 точки преди финалната част - 53:44. Мечките 2019 задържаха аванса си до края на мача, неутрализирайки късния щурм на Пистолет, за да си заслужат 7-ата позиция - 77:66.

Александър Миленков записа 17 точки, 6 борби, 8 асистенции и 7 отнети топки за Мечките 2019. Валантен Стойчев добави с 15 точки и 8 борби, а Лука Бешков и Антон Николов завършиха с по 12 точки от пейката. Димитър Славчев опита да направи всичко възможно за Пистолет с 24 точки и 12 борби, Стефан Василев се разписа с 14/8/5, а с 12 точки остана Денис Георгиев.

Шампионите на Четвърта дивизия от миналия сезон Форест Бойс Ботевград завършиха участието си в редовния сезон на Трета със стил след комфортното 94:46 (21:18, 19:12, 33:10, 21:6) над Джедай Мастърс. Това бе победа №20 за ботевградчани, които се отправят към плейофите под №1 в класирането на редовния сезон. "Джедаите" пък ще имат шанс да търсят реванш, тъй като завършват на осма позиция в редовния сезон и ще се изправят отново срещу Форест Бойс, този път на четвъртфиналите в следващата фаза.

Владислав Въшев реализира 22 точки за Форест Бойс, 20 точки и 15 борби добави Николай Василев, Кристиян Атанасов се разписа с 19 и 10 борби, Драгомир Енчев завърши с 14/15/5, а капитанът Мартин Георгиев остана с 11 точки, 10 борби и 5 асистенции. За Джедай Мастърс Иван Георгиев вкара 20 точки, а с по 12 се отчетоха Стоян Кайнаров и Денис Христов (13 борби).

Отборът на АК-47-ърс също имаше поводи за радост, след като записа втората си победа в редовния сезон на Трета дивизия. "Калашниците" надвиха София Уориърс с 58:53 (6:14, 13:8, 20:17, 19:14) в дерби на дъното, предложило равностойна игра и интрига до самия край. АК-47-ърс завършват тазгодишното си участие в редовния сезон на дивизията под №12, докато София Уориърс приключва под №11.

Янко Минков поведе победителите с 19 точки и 7 борби, а Дани Мицев добави 11 пункта, 6 овладени топки, 5 асистенции и 5 отнети топки. Никола Чучуков изигра чудесен мач за софианци, завършвайки с 21 точки и 30 борби. Стефан Кръстанов също реализира 21 пункта, добавяйки 7 овладени топки към статистиката си.