Челси се измъкна в резултатно лондонско дерби (видео)

Челси спечели лондонското дерби с Кристъл Палас с 3:2. Отборът на Франк Лампард изигра много силен първи половин час на мача и поведе с два гола, дело на Жиру и Пулишич. Вилфрид Заха върна "орлите" в мача със страхотен гол в 34-ата минута.

През второто полувреме влезлият като резерва Тами Ейбрахам направи резултата 1:3, но секунди по-късно Бентеке се разписа за Палас. Челси имаше доста късмет в края, когато домакините пропуснаха няколко великолепни възможности да изравнят и удариха греда

С тази победа Челси временно се изкачи на трето място в класирането преди мача на Лестър с Арсенал. Успехът бе важен в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. "Сините" вече имат преднина от пет точки пред Манчестър Юнайтед, който в четвъртък гостува на Астън Вила.

Срещата започна отлично за Челси, който поведе още в шестата минута. Рийс Джеймс изведе Вилиан отдясно. Пред бразилеца се откри огромно празно пространство, а една от причините бе, че Гари Кейхил, който бе тръгнал да го преследва, получи разтежение и се строполи на терена. Вилиан навлезе в наказателното поле и намери Жиру, който откри резултата.
Голмайсторът се представя отлично след подновяването на първенство, като отбеляза третия си гол след рестарта. Играчите на Палас имаха някакви претенции, че съперникът им е трябвало да се спре да играе при контузията на Кейхил, но реално нямаше за какво да се оплакват. Травмата на бранителя накара Рой Ходжсън да направи принудителна смяна много рано и в игра влезе Мамаду Сако.
След ранния гол гостите можеха бързо да стигнат и до второ попадение, но защитата на "орлите" успя да избие топката от краката на Вилиан. Малко по-късно Зума пропусна отлична възможност да се разпише с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар.
Кристъл Палас успя за кратко да спре устрема на съперника и последва период, в който леко изнесе играта. Домакините обаче не постигнаха нищо в предни позиции, а в 27-ата минута Кристиан Пулишич удвои аванса на Челси. Той получи топката от Вилиан, направи залъгващо движение и отправи мощен удар с левия крак. Топката бе в близкия ъгъл на вратаря, но не му остави много шансове да реагира.
След като отбеляза 4 гола в последните 3 шампионатни срещи Вилиан този път се отчете с две асистенции. Бразилецът все още е с изтичащ договор и може да си тръгне след края на сезона. За Пулишич пък това бе трети гол след подновяването на първенството. Американецът, който имаше проблеми с адаптацията в началото на сезона, е в блестяща форма и започна да оправдава очакванията на феновете като заместник на Еден Азар.
Тимът на Рой Ходжсън бе тотално надиграван, но момент на брилянтност от страна на Вилфрид Заха го върна в мача. Топката стигна до него на сериозна дистанция от вратата на гостите, но фантастичният му удар от над 25 метра препарира Кепа. Малко преди почивката Палас можеше и да изравни. След центриране на Уорд топката се удари в горната греда, след като Кепа не прецени добре посоката на топката.
През втората част играта бе по-равностойна, но отново Челси имаше предимство. В 54-ата минута Жиру пропусна отличен шанс да се разпише за втори път в мача, но ударът му с глава мина над вратата.

В период, в който Кристъл Палас взе инициативата, Лампард направи смени и дойде паузата за вода. Влезлият като резерва Тами Ейбрахам се разписа за 1:3 в 71-ата минута. Той получи подаване от друга резерва - Лофтъс-Чийк.

Гостите си мислеха, че имат солиден аванс, но секунди по-късно Бентеке върна тима на Рой Ходжсън в мача. Патрик Ван Анхолт напари нападателя пред вратата на Кепа и белгиецът се разписа. За Бентеке това бе първи гол във Висшата лига на "Селхърст Парк" от април 2018 г.

Малко преди края Челси създаде две опасни положения. Удар на Маунт бе отразен от вратаря на Палас, а воле на Вилиан бе блокирано от бранител. Последните минути обаче бяха за отбора на Рой Ходжсън. В 94-ата минута топката като по чудо не влезе във вратата. След центриране на Заха удар с глава на Дан не завърши с гол, след като кълбото се удари в гредата.

Последва още една ситуация пред Кепа, но удар на Заха бе блокиран. Секунди по-късно Бентеке бе изведен на добра позиция, но се забави и топката му бе избита. Така "сините" оцеляха и си тръгнаха с трите точки.
КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЧЕЛСИ 2:3
0:1 - Жиру (6)
0:2 - Пулишич (27)
1:2 - Заха (34)
1:3 - Ейбрахам (71)
2:3 - Бентеке (72)