Ахмат се отдалечи от опасната зона и остави там Тамбов (видео)

Ахмат победи с 2:1 като гост Тамбов и изпревари съперника си в класирането на руската Премиер лига. Исмаел от дузпа и Фелипе Визеу се разписаха за гостите, а попадението за Тамбов бе дело на Георгий Мелкадзе, също от бялата точка.

Сензационната победа като гост на Спартак (Москва) преди няколко дни значително увеличи шансовете на Тамбов да запази мястото си в РПЛ. Ахмат имаше само с точка по-малко, но отборът от Грозни претърпя тежко поражение с 0:4 у дома от ЦСКА (Москва) и сега искаше да се върне на верния път.

Двата отбора започнаха предпазливо и заложиха на далечни удари, но нито веднъж на някой от вратарите не се наложи да прави спасяване. В 16-ата минута Евгений Харин стреля опасно с глава, Гиорги Шелия изби, а след това топката беше изчистена. Малко по-късно се стигна до ново разбъркване в наказателното поле на Тамбов, при което Александър Грицаенко повали Харин. Реферът Сергей Иванов прибегна до намесата на ВАР и даде дузпа, която Исмаел реализира.
След половин час игра Сослан Таказов пропусна да изравни с глава, а в 32-ата минута домакните също получиха дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Мирослав Богосавац срещу Мелкадзе, който сам се нагърби с изпълнението и прати Евгений Городов в обратния ъгъл 1:1.
След почивката Ахмат беше по-настоятелният тим и закономерно стигна до трите точки. В герой за грозненци се превърна Фелипе Визеу, който до момента нямаше нито един гол в първенството. Бразилецът засече прострелно центриране на Богосавац и с помощта на десния страничен стълб топката се озова в мрежата.
Успехът изравни Ахмат по точки с Рубин и Сочи. Тамбов пък остана на 14-ото място, а в следващия кръг му предстои важно гостуване на Арсенал (Тула).