Искрен Николов наказа Кобилдър Викингс и донесе победа №20 на Ликуифайд

Кандидатът за медали в Четвърта дивизия на НАЛБ Ликуифайд подчерта амбициите си с 9-ата си поредна и общо 20-а победа в редовния сезон след 73:61 (12:17, 21:17, 19:15, 21:12) над Кобилдър Викингс в среща от последния 22-и кръг на дивизията. Победата обаче не гарантира на 100% първата позиция на Ликуифайд, тъй като тимът ще трябва да изчака утрешния резултат от срещата между прекия конкурент Бом Бок и Алфа.

Ако Бом Бок спечели, двата топ фаворита ще се изравнят по точки на върха, но отборът на Бом има предимство в точкото съотношение от преките двубои. Кобилдър Викингс пък завършва сезона на пета позиция и ще спори на четвъртфиналите с Ръш Баскетбол.

Искрен Николов изигра чудесен мач и завърши с 27 точки, 17 борби (10 в нападение), 4 асистенции и 3 отнети топки за победителите. Николай Велков добави 20 пункта и 8 борби, а Борил Кънчев и Владимир Спасов (16 овладени топки) приключиха с по 12 точки за успеха. Веселин Добрев наниза 13 точки за Кобилдър, Константин Ризов се отчете с 12 и 9 борби, а Атанас Атанасов допълни с 10 точки и 6 взети отскочили топки.

Септември също направи правилна стъпка преди плейофите, надигравайки третия в класирането Алфа със 75:61 (23:20, 14:16, 24:13, 14:12). Победата е под №15 за бронзовите медалисти от Купата на НАЛБ преди два сезона, като тимът завършва на шеста позиция в крайното класиране на Четвърта дивизия. Алфа ще може да потърси реванш след няколко дни, тъй като двата тима ще се срещнат на четвъртфиналната фаза в плейофите.

Александър Стоименов поведе Септември с 22 точки и феноменалните 9 отнети топки. Капитанът Мартин Механджиев се разписа със 17 точки и 8 борби, Илиан Борисов и Ерик Вълчев (15 борби) завършиха с по 11 пункта, а Димитър Христов наниза 10 за победата. За Алфа Мартин Минковски бе над всички с 19 точки и 7 борби, а Калоян Караиванов остави 10 точки и 5 асистенции.

Деветият в класирането Мечките 2019 записа изключително важен успех над Спейс Джемс в похода си към класиране за плейофите с финалното 68:49 (16:8, 14:14, 15:12, 23:15). Чрез победата Мечките вече са с баланс 6-15 и ще спорят в директен сблъсък за последното плейофно място с отбора на Пистолет, който е с актив 5-16. Ако отборът на Мечките 2019 вземе победата, то ще завърши на седма позиция, а при загуба - Пистолет ще се класира осми и ще изхвърли прекия си конкурент от плейофите.

Ключов за Мечките 2019 бе Валантен Стойчев, който приключи двубоя с 25 точки и 8 борби. Лука Бешков наниза 16 точки от пейката, капитанът Александър Миленков вкара 11, взе 10 топки и направи 6 асистенции, а Станислав Кимчев записа 10 точки и 15 борби. За Спейс Джемс Симеон Георгиев отбеляза 24 точки и взе 14 борби, а със 17 точки и 12 овладени топки остана Светослав Филипов.