Морейрензе спря серията на Спортинг (видео)

Спортинг (Лисабон) записа 4 поредни победи в Примейра лига, преди да се препъне при визитата си на един от стабилните тимове през този сезон - Морейрензе. Мачът завърши 0:0, а гостите пропуснаха да увеличат аванса си пред Брага в спора за третото място. Разликата в момента е 3 точки, а до края на първенството остават още 4 кръга. В два от мачовете си Спортинг ще се изправи срещу Порто и Бенфика.

До почивката не се случи нищо интересно с изключение на няколко центрирания от статични положения. При едно от тях Себастиан Коатес стреля опасно с глава, но топката излезе в аут.
В 51-ата минута Рафик Алиш фаулира откъсващия се Гонсало Плата и получи директен червен картон. Дори с човек повече обаче, Спортинг не успя да стигне до победата.

Начело в Португалия е Порто със 73 точки, а Бенфика има 67 и е на второто място. Спортинг е трети с 56 т.