Ради Димитров с асистенция при загуба на Сепси

Отборът на Сепси загуби с 1:3 гостуването си на Политехника (Яш) от 8-ия кръг на плейофа за оставане в румънската Лига 1.Българският защитник Ради Димитров бе на терена пълни 90 минути за гостите, като получи жълт картон още в началото на срещата, но след това асистира за попадението на своя тим, макар то да се оказа недостатъчно.

Политехника поведе чрез Лукасен в 25-ата минута, но Фюлоп изравни 43-ата минута, засичайки с глава центриране на Димитров отдясно.

През втората част обаче домакините взеха своето. Първо Тинчу си отбеляза автогол в 50-ата минута, а Хориса оформи крайното 3:1 в 65-ата минута на срещата.

Въпреки загубата Сепси остава на 4-ата позиция във втората осмица с 24 точки, докато Политехника е едно място по-надолу с 21 точки.