Дженоа взе точка в Удине след късна "ВАР" дузпа (видео)

Отборите на Удинезе и Дженоа направиха 2:2 в среща от 30-ия кръг на Серия “А”. Дузпа за гостите от Генуа в 95-ата минута подели точки. Дженоа взе ценна точка в битката си за оцеляване, а "бяло-черните" пропуснаха да увеличат дистанцията пред зоната на изпадащите.

През първото полувреме гостите владееха топката малко повече - около 55 процента от времето. В 44-ата минута Родриго де Паул центрира отдясно, а Секо Фофана реализира с прекрасен изстрел с глава към далечния ъгъл за 0:1. В 73-ата Фофана намери Кевин Лазаня в наказателното поле и последва бомбастичен удар от 18 метра, с койт Лазаня прати топката под гредата - 2:0. В 81-вата Горан Пандев реализира с изстрел от границата на наказателното поле, като топката се оплете в мрежата до гредата за 2:1. В 95-ата минута защитник на домакините протегна крак, не игра с топката и това даде основания за дузпа, въпреки лекия контакт. Пинамонти изпусна дузпата, но успя да довкара топката две секунди по-късно за крайното 2:2.