Саутхамптън съсече Ман Сити с гол от центъра (видео)

Саутхамптън победи Манчестър Сити с 1:0 в домакинството си от 33-ия кръг на Премиър лийг. "Светците" успяха да вземат трите точки срещу именития си съперник, след като показаха много самоотвержена игра и отбелязаха куриозен гол почти от центъра на терена, дело на Че Адамс в 16-ата минута. "Гражданите" също имаха своите шансове в мача, но като цяло разочароваха с представянето си, а и вратарят на "Светците" Алекс Макарти направи няколко страхотни спасявания.

Ралф Хазенхютъл заложи в този мач на двама централни нападатели в лицето на Дани Ингс и Че Адамс. Стюарт Амрстронг и Нейтън Редмънд ги подпомагаха по двете крила.

Джосеп Гуардиола пък бе избрал Рияд Марез, Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг да действат в предни позиции, докато в средата на терена разчиташе на Давид Силва, Фернандиньо и Бернардо Силва.

Саутахмтън откри резултата в 16-ата минута по доста куриозен начин. Александър Зинченко загуби топката в средата на терена, Армстронг отне, след което Че Адамс без забавяне стреля почти от центъра, като успя да прехвърли излезлия напред Едерсон за 1:0.

Гостите създадоха първата си реална голова опасност в 23-ата минута, когато Жоао Кансело намери Габриел Жезус непокрит на далечната греда, но отблизо той не успя да уцели вратата.

В 30-ата минута пред Алекс Маккарти стана горещо. Първо Рахим Стърлинг стреля покрай вратата. След това далечен изстрел на Фернандиньо се отби от гредата. Последва отличен шанс пред Давид Силва, чийто удар с глава отблизо бе отразен от вратаря, а атаката завърши с нов опасен, но неточен шут на Стърлинг.

"Светците" отговориха с интересна атака в 34-ата минута, завършила с диагонален изстрел на Редмънд, но право в ръцете на Едерсон.

Две минути по-късно Маккарти трябваше да се намесва решително след удар от малък ъгъл на Рияд Марез, но успя да спаси с крак.

Второто полувреме започна с натиск та гостите. В 50-ата минута при едно разбъркване в пеналта Жезус стреля с глава отблизо, но вратарят спаси.

В 53-ата минута Давид Силва се измъкна елегантно в наказателното поле, но ударът му отблизо бе отразен от Маккарти.

Гостите продължаваха да натискат и в 65-ата минута Бернардо Силва отправи опасен изстрел, а минута след това и Габриел Жезус пропусна добра възможност отблизо, като отново Маккарти спаси.

Последваха две възможности за домакините, като на два пъти Стюарт Армстронг отправи опасни удари, но Едерсон се справи.

В 83-ата минута Аймерик Лапорт пробва далечен шут, който премина над гредата.

След този мач Манчестър Сити запазва второто си място в таблицата с 66 точки в актива си. Саутхамптън пък излезе на 13-ата позиция с 43 точки.