Еспаньол вече е пред пропастта

Отборът на Еспаньол загуби и последната искрица надежда за своето оцеляване след домакинска загуба с 0:1 от директния съперник Леганес. Джонатан Силва реализира единствения гол в 53-ата минута. Четири кръга преди края “папагалчетата” са на 11 точки от спасителния бряг и не виждат светлина в тунела. Лега взе важна победа, но също е далеч от оцеляването - на шест точки.

Първото полувреме показа безсилието в атака на двата тима. В 53-ата минута Рубен Перес изведе Силва зад гърба на защитата и последва нисък удар между краката на вратаря - 0:1. В 88-ата гостите останаха с човек по-малко след втори жълт на Джонатан Кайери за реплика. В самия край Раул де Томас пропусна да изравни.