Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

ЦСКА-София смачка Лудогорец, но три греди оставиха "червените" зад Левски (видео)

ЦСКА-София, под ръководството на завърналия се наставник Стамен Белчев, надигра тотално шампиона Лудогорец, но стигна само до 1:1 в дербито от 29-ия кръг на efbet Лига. Али Соу откри резултата в 62-ата минута след грешка на Владо Стоянов, а в 71-ата Дан Битон изравни от фаул.

Червените трябва да съжаляват изключително много за изпуснатия успех, тъй като на два пъти чрез Али Соу и веднъж след шут на Тиаго нацелиха гредите. Освен това те доминираха през по-голямата част от двубоя и имаха още няколко нелоши положения, които не реализираха.

16 ЦСКА-София - Лудогорец
Равенството попречи на ЦСКА-София да изпревари Левски на втората позиция и в момента червените са трети, а това място не гарантира директно участие в Лига Европа.
И тази среща, както предишните няколко двубоя между ЦСКА-София и Лудогорец, не премина без груби съдийски грешки. В 14-ата минута реферите отмениха редовен гол на Мавис Чибота с измислена засада. В 53-ата минута пък домакините можеха да получат дузпа за нарушение на Анисе срещу Ахмед Ахмедов, но сигнал не последва.
Наставникът на домакините Стамен Белчев, който след крушението във финала за Купата замени Милош Крушчич, заложи на любопитна атака, която изненада противника. В предни позиции започнаха Али Соу, който през целия сблъсък се справяше с лекота със зелената отбрана, и Ахмедов. Останалите офанзивни футболисти бяха Кери, Тиаго и Евандро.
Разградчани атакуваха с Мавис Чибота, а зад него стартираха Каули, Жоржиньо и Вандерсон.
Домакините взеха надмощие с началния съдийски сигнал и първият удар по посока на едната от двете врати стана факт в четвъртата минута, когато Ахмедов стреля от границата на наказателното поле в опит да намери близкия ъгъл на Стоянов, но в аут.
Само 120 секунди по-късно домакините имаха отлична възможност да открият резултата. Евандро центрира отляво към Соу, таранът изпревари Григоре и стреля с глава, изпращайки топката в лявата греда.
В 9-ата минута ЦСКА-София пропусна още една възможност. Добра атака отдясно завърши с центриране към Евандро на задната греда, бразилуцът шутира от пет метра, но след рикошет в тялото на Сисиньо топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Гълъбов подаде с глава към Соу, таранът отклони леко топката, а тя премина на сантиметри покрай дясната греда.
Лудогорец създаде нещо по-интересно чак в 12-ата минута, когато удар на Недялков извън наказателното поле затрудни Бусато, но в крайна сметка стражът успя да избие.
В 14-ата минута разградчани трябваше да водят с 1:0. Тогава те разиграха добре отдясно, Каули нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Чибота, който реализира на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада, тъй като Занев бе покрил фланговия играч на орлите, но асистент реферът Иво Колев вдигна своя флаг.
В 20-ата минута Недялков намери непокрития Чибота, който шутира с едно докосване, но Бусато изби в корнер. Малко по-късно, в 23-ата минута, Каули стреля от границата на наказателното поле, а Бусато отново спаси.
В 42-ата минута Недялков отправи истински снаряд от 23-24 метра, но Бусато внимаваше и боксира.
Осем минути след почивката ЦСКА-София можеше да получи дузпа, когато Анисе чукна по крака Ахмедов и таранът падна, но реферът Никола Попов даде жълт картон на нападателя за симулация.
В 57-ата минута Тиаго шутира от 25 метра, а ударът му намери напречната греда.
След час игра и Лудогорец погледна за първи път през второто полувреме по посока на червената врата. Сисиньо центрира отядсно към Жоржиньо, който стреля с глава в аут.
Далеч по-добрата игра на домакините даде резултат в 62-ата минута. Тогава Тиаго изведе неудържимия Али Соу в наказателното поле, таранът стреля мощно под ъгъл, но право във Владо Стоянов. Вратарят на орлите допусна груба грешка, позволи топката някак да мине през него и да влети в мрежата му.
Домакините не успяха да удържат твърде дълго своята преднина, тъй като в 71-ата минута резервата Дан Битон изравни. Израелецът изпълни перфектен пряк свободен удар, отсъден за грубо нарушение на Кери срещу Вандерсон пред границата на наказателното поле, забождайки топката в горния десен ъгъл на Бусато.
Само две минути по-късно разградчани можеха да осъществят пълен обрат, когато Сисиньо проби до аутлинията и пусна по земя към непокрития Битон, който шутира от 16-17 метра, но Занев изби пред голлинията.

Това не стъписа играчите в червено, които до края на двубоя отново взеха инициативата.

В 78-ата минута те се възползваха от грешка на зелената отбрана, Соу овладя топката и отправи пореден бомбен шут от малък ъгъл, който пак изненада Стоянов, но този път той се спря в напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1