Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Уест Хам направи нова крачка в посока оцеляване (видео)

Уест Хам спечели точка при гостуването си на Нюкасъл и леко повиши шансовете си за оцеляване. Срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" завърши 2:2, като като двата отбора направиха вълнуващ двубой на високо темпо. "Чуковете" на два пъти повеждаха чрез Антонио и Сучек, но не задържаха преднината си за дълго. Алмирон изравни за 1:1 през първото полувреме, а Шелви се разписа за крайното 2:2 секунди след втория гол на гостите.

Точката може да се окаже много ценна за отбора на Дейвид Мойс, тъй като отборите около зоната на изпадащите допуснаха загуби този кръг. Уест Хем остана 16-ти, като има преднина от 4 точки пред 18-ия Астън Вила.

Това бе първо равенство между двата отбора в последните 11 мача между тях. Уест Хам в 13-и пореден мач не успя да запази вратата си суха, но поне спря серията от седем поредни загуби като гост.

Нюкасъл имаше проблеми с отбелязването на попадения по-рано през сезона, но след подновяването на първенството има 10 вкарани гола в четири мача. "Свраките" не участват в битката за оцеляване от известно време и последните седмици играят освободено. Така бе и днес на "Сейнт Джеймсис Парк", въпреки че двубоят не започна добре за тях.

Още в четвъртата минута Микайл Антонио откри резултата след неориентирани действия от страна на защитата на домакините. Попадението само амбицира тима на Стив Брус, който доминираше сериозно през първото полувреме. Логично се стигна до изравняване още в 17-ата минута, когато отлична комбинация бе завършена от Алмирон.

"Свраките" продължиха с атаките и създадоха още няколко положения, но не стигнаха до втори гол преди почивката. Нещата не се промениха много и през втората част. Домакините имаха предимство, а темпото беше високо. Уест Хам обаче отново поведе. Томаш Сучек се разписа във втори пореден мач. В 65-ата минута той вкара с добавка, след като топката се срещна гредата след удар с глава на Деклан Райс.

Преднината на "чуковете" не се задържа дълго, тъй като секунди по-късно Джонджо Шелви изравни. Той навлезе в наказателното поле, направи двойно с Гейл и спокойно прати топката в мрежата.

Към края на мача Уест Хам бе по-близо до победата. Андрий Ярмоленко, който донесе победата срещу Челси през седмицата, отново влезе като резерва и отново бе на висота. Негов силен удар пет минути преди края бе отразен от Дубравка. Натискът на гостите в последните минути не доведе до гол и те си тръгнаха с точка.